Contactor: 4-pole; NO x4; 230VAC; 16A; DIN,panel; CI 15; -30÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CI 15 230V AC 4P
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: CI 15 230V AC 4P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NO x4; 230VAC; 16A; DIN,panel; CI 15; -30÷70°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 44mm |
| Height | 72mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 7.5kW |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NO x4 |