Contactor: 3-pole; NO x3; 24VDC; 15A; DIN,panel; CI 15; -30÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CI 15 24V DC PLC
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: CI 15 24V DC PLC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; 24VDC; 15A; DIN,panel; CI 15; -30÷60°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 15A |
| Operating temperature | -30...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 44mm |
| Height | 84.5mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 7.5kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Contacts configuration | NO x3 |