Contactor: 3-pole; NO x3; 24VDC; 25A; DIN,panel; CI 25; -40÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CI 25 24V DC
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: CI 25 24V DC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; 24VDC; 25A; DIN,panel; CI 25; -40÷80°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 55mm |
| Height | 86mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 11kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Contacts configuration | NO x3 |