Contactor: 3-pole; NO x3; 230VAC; 30A; DIN,panel; CI 30; -30÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CI 30 230V AC
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: CI 30 230V AC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; 230VAC; 30A; DIN,panel; CI 30; -30÷70°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 55mm |
| Height | 72mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 15kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Contacts configuration | NO x3 |