Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 24VDC; 11.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CI 5-12 01 24V DC
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: CI 5-12 01 24V DC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 24VDC; 11.5A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 11.5A |
| Operating temperature | -25...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 56mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Switching capacity | 5.5kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC |
| Contacts configuration | NO x3 |