Contactor: 4-pole; Auxiliary contacts: NO x4; 230VAC; 10A; CI 5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CI 5-2 40E 230V AC
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: CI 5-2 40E 230V AC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; Auxiliary contacts: NO x4; 230VAC; 10A; CI 5
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -25...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 56mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 4-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO x4 |