Relay: solid state; Ucntrl: 110÷280VAC; 30A; 48÷660VAC; -40÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CKRA6030
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: CKRA6030
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 110÷280VAC; 30A; 48÷660VAC; -40÷80°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Body dimensions | 81.9x22.5x99mm |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |