Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 55A; 24÷280VAC; DIN,on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CMRD2455
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: CMRD2455
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 55A; 24÷280VAC; DIN,on panel
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 55A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Body dimensions | 76.2x44.5x109.2mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |