Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 100mA; max.600VAC
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
CPC1017NTR
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC1017NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 100mA; max.600VAC
| Mounting | SMT |
| Case | SOP4 |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 10ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 16Ω |
| Body dimensions | 4.09x3.81x2.03mm |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | ≤ 60V DC, ≤ 600V AC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 10ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |