Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 1.2A; max.30VAC
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
CPC1020NTR
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC1020NTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 1.2A; max.30VAC
| Mounting | SMT |
| Case | SOP4 |
| Max. operating current | 1.2A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 3ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 250mΩ |
| Body dimensions | 4.09x3.81x2.03mm |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | ≤ 30V AC, ≤ 30V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 3ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | current source |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |