Relay: solid state; SPST-NO; 200mA; max.60VAC; max.60VDC; 16Ω; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CPC1217Y
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC1217Y
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 200mA; max.60VAC; max.60VDC; 16Ω; THT
| Mounting | THT |
| Case | SIP4 |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 5ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 16Ω |
| Body dimensions | 19.2x6.4x3.3mm |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 5ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |