Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 4A; max.60VDC; 90mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CPC1706Y
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC1706Y
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 4A; max.60VDC; 90mΩ
| Mounting | THT |
| Case | SOP4 |
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 5ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 90mΩ |
| Body dimensions | 21.08x10.16x3.3mm |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Switched voltage | ≤ 60V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 2ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | current source |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |