Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 100mA; 1.4A; max.600VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CPC1979J
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC1979J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 100mA; 1.4A; max.600VAC
| Mounting | THT |
| Case | ISOPLUS264™ |
| Max. operating current | 1.4A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 25ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 750mΩ |
| Body dimensions | 19.91x26.16x5.03mm |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Switched voltage | ≤ 600V AC, ≤ 600V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 5ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 100mA |