Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 1A; max.600VAC; THT
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
CPC1984Y
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC1984Y
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 50mA; 1A; max.600VAC; THT
| Mounting | THT |
| Case | SIP4 |
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 10ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 660mΩ |
| Body dimensions | 21.08x10.16x3.3mm |
| Insulation voltage | 4kV |
| Switched voltage | ≤ 600V AC, ≤ 600V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 2ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |