Relay: solid state; Icntrl max: 150mA; 5A; max.240VAC; THT; 2.5kV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CPC1998J
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC1998J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Icntrl max: 150mA; 5A; max.240VAC; THT; 2.5kV
| Mounting | THT |
| Case | i4-pac |
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 20.88x19.91x5.03mm |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Switched voltage | ≤ 240V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 150mA |