Relay: solid state; SPST-NO x2; Icntrl max: 50A; 120mA; max.60VAC
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
CPC2017N
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: CPC2017N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO x2; Icntrl max: 50A; 120mA; max.60VAC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Max. operating current | 120mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 3ms |
| Series | OptoMOS |
| On-state resistance | 16Ω |
| Body dimensions | 9.35x3.81x2.18mm |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Kind of output | MOSFET |
| Turn-off time | 3ms |
| Contacts configuration | SPST-NO x2 |
| Relay variant | 1-phase, current source |
| Type of relay | solid state |