Tootekood: CQ05S8F402JT5E
Tootja: ROYAL OHM
Tootja tootekood: CQ05S8F402JT5E
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Type of resistor
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Case - mm
  • Conform to the norm
  • Max. overload voltage
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0805; 40.2Ω; 0.125W; ±1%; -55÷155°C
Mounting SMD
Power 125mW
Resistance 40.2Ω
Type of resistor thick film
Operating voltage 150V
Case - inch 805
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%
Case - mm 2012
Conform to the norm AEC-Q200
Max. overload voltage 300V