Switch: rotary; Stabl.pos: 2; NC + NO; 3A/230VAC; 22mm; black; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CS22-1-O/C BK,1-2 2POSITION
Tootja: AUSPICIOUS
Tootja tootekood: CS22-1-O/C BK,1-2 2POSITION
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: rotary; Stabl.pos: 2; NC + NO; 3A/230VAC; 22mm; black; IP65
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | rotary |
| Number of positions | 2 |
| Mounting hole diameter | Ø22.5mm |
| Illumination | none |
| Contacts configuration | NC + NO |
| AC contacts rating @R | 3A / 230V AC |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | black |
| Button shape | prominent |
| Button marking | blank |