Switch: rotary; Stabl.pos: 3; NO x2; 3A/230VAC; 22mm; black; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CS22-2/O BK,1-0-2 3POSITION
Tootja: AUSPICIOUS
Tootja tootekood: CS22-2/O BK,1-0-2 3POSITION
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: rotary; Stabl.pos: 3; NO x2; 3A/230VAC; 22mm; black; IP65
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | rotary |
| Number of positions | 3 |
| Mounting hole diameter | Ø22.5mm |
| Illumination | none |
| Contacts configuration | NO x2 |
| AC contacts rating @R | 3A / 230V AC |
| Stable positions number | 3 |
| Actuator colour | black |
| Button shape | prominent |
| Button marking | blank |