Motor breaker; 22kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 32÷45A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTI 45MB 32-45A
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: CTI 45MB 32-45A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 22kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 32÷45A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 230...690V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 22kW |
| Short circuit release | 585A |
| Range of overcurrent release settings | 32...45A |