Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 25A; 48÷600VAC; 3-phase
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTRD6025-10
Tootja: CRYDOM
Tootja tootekood: CTRD6025-10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 25A; 48÷600VAC; 3-phase
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Body dimensions | 91.2x90x123.4mm |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |