RFID reader; antenna; 79.5x79.5x12mm; 5V; Card memory: 1000
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTU-M5RM
Tootja: NETRONIX
Tootja tootekood: CTU-M5RM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RFID reader; antenna; 79.5x79.5x12mm; 5V; Card memory: 1000
| Supply voltage | 5V |
| Interface | 1-wire, GPIO, I2C, RS232 TTL, SPI, WIEGAND |
| Dimensions | 79.5x79.5x12mm |
| Frequency | 13.56MHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communictions protocol | MODBUS RTU |
| Communications modules features | antenna |
| Kind of transponder | Mifare Classic, Mifare DESFire, Mifare Ultralight C |
| Card memory | 1000 |
| Event memory | 4000 |