RFID reader; antenna,built-in buzzer; 79.5x79.5mm; 5÷16V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTU-R5RM
Tootja: NETRONIX
Tootja tootekood: CTU-R5RM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele RFID reader; antenna,built-in buzzer; 79.5x79.5mm; 5÷16V
| Supply voltage | 5...16V |
| Interface | 1-wire, I2C, RS232 TTL, RS485, SPI, WIEGAND, UART TTL |
| Dimensions | 79.5x79.5mm |
| Frequency | 13.56MHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communictions protocol | MODBUS RTU |
| Communications modules features | antenna, built-in buzzer |
| Kind of transponder | Icode SLI, Mifare DESFire, Mifare S50, Mifare S70, Mifare Ultralight, iCLASS |
| Kind of output | relay |
| Card memory | 1000 |
| Event memory | 3400 |