Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC x2,NO x2; 48VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTX3 3P 40A 2NO2NC 48V DC
Tootja: LEGRAND
Tootja tootekood: CTX3 3P 40A 2NO2NC 48V DC
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC x2,NO x2; 48VDC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 40A |
| Operating temperature | -5...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 69mm |
| Height | 83mm |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC x2, NO x2 |
| Contacts configuration | NO x3 |