Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO + NC; 24VDC; 9A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTX3 3P 9A 1NO1NC 24V DC
Tootja: LEGRAND
Tootja tootekood: CTX3 3P 9A 1NO1NC 24V DC
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO + NC; 24VDC; 9A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 9A |
| Operating temperature | -5...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 73.5mm |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO + NC |
| Contacts configuration | NO x3 |