Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VAC; 16A; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTX3 MINI 3P 16A 1NO 24VAC
Tootja: LEGRAND
Tootja tootekood: CTX3 MINI 3P 16A 1NO 24VAC
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VAC; 16A; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -5...40°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 58mm |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO |
| Contacts configuration | NO x3 |