Contactor: 4-pole; NO x4; 24VDC; 20A; DIN; CTX3 MINI; -5÷40°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CTX3 MINI 4P 16A 24VDC
Tootja: LEGRAND
Tootja tootekood: CTX3 MINI 4P 16A 24VDC
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NO x4; 24VDC; 20A; DIN; CTX3 MINI; -5÷40°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 20A |
| Operating temperature | -5...40°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 58mm |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NO x4 |