Tape: electrically conductive; W: 19mm; L: 33m; D: 0.08mm; copper
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CU 40 19MM 33M
Tootja: IPT
Tootja tootekood: CU 40 19MM 33M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrically conductive; W: 19mm; L: 33m; D: 0.08mm; copper
| Operating temperature | -40...120°C |
| Material | copper |
| Width | 19mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 80µm |
| Tape application | earthing, shielding |
| Type of tape | electrically conductive |
| Conform to the norm | UL 510 |
| Kind of adhesive | acrylic, nonconductive |
| Tape features | smooth |
| Adhesion to steel | 6N/cm |
| Elongation at rupture | 6% |
| Tensile strength | 65N/cm |