Industrial module: communication; Number of ports: 8; 24VDC; RJ45
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CU1128
Tootja: Beckhoff Automation
Tootja tootekood: CU1128
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: communication; Number of ports: 8; 24VDC; RJ45
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Width | 122mm |
| Height | 100mm |
| Communictions protocol | EtherCAT |
| Number of ports | 8 |
| Conform to the norm | CE, UL |
| Depth | 38mm |