Industrial module: media converter; Number of ports: 2; 24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CU1561
Tootja: Beckhoff Automation
Tootja tootekood: CU1561
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: media converter; Number of ports: 2; 24VDC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Kind of connector | RJ45, SC Duplex |
| Width | 34mm |
| Height | 98mm |
| Kind of module | ETHERNET/EtherCAT/single-mode fiber |
| Communictions protocol | EtherCAT |
| Number of ports | 2 |
| Conform to the norm | CE, UL |
| Depth | 77mm |