Display: VFD; alphanumeric; 16x2; Char: 2.275mm; 350cd/m2; PIN: 20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CU16025-UW30J
Tootja: NORITAKE Itron
Tootja tootekood: CU16025-UW30J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: VFD; alphanumeric; 16x2; Char: 2.275mm; 350cd/m2; PIN: 20
| Supply voltage | 3.15...3.45V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | green (blue-green) |
| Interface | 8/4bit parallel, CMOS |
| Number of pins | 20 |
| Dimensions | 80x36x8.5mm |
| Type of pin configuration | 1x14, 1x6 |
| Number of characters (columns x lines) | 16x2 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Window dimensions (H x W) | 75x23mm |
| Type of display | VFD |
| Digit height | 2.275mm |
| Character width | 4.759mm |