Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 24VDC; RJ45; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CU2016
Tootja: Beckhoff Automation
Tootja tootekood: CU2016
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 24VDC; RJ45; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Width | 146mm |
| Height | 100mm |
| Kind of module | unmanaged |
| Communictions protocol | IEEE 802.3 |
| Additional functions | LED status indicator |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps |
| Number of ports | 16 |
| Depth | 30mm |