Switch: slide; Pos: 3; SP3T; 0.3A/4VDC; ON-ON-ON; Mounting: SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CUS-13TB
Tootja: Nidec Copal Electronics
Tootja tootekood: CUS-13TB
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 3; SP3T; 0.3A/4VDC; ON-ON-ON; Mounting: SMT
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of switch | slide |
| Kind of package | reel |
| Number of positions | 3 |
| Leads | curved |
| Max. contact resistance | 70mΩ |
| Body dimensions | 9.7x1.4x2.6mm |
| Contacts configuration | SP3T |
| DC contacts rating @R | 300mA / 4V DC |
| Switching method | ON-ON-ON |
| Stable positions number | 3 |