Power supply: switched-mode; open; 348W; 120÷370VDC; 85÷265VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CUS350M-12/F
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: CUS350M-12/F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; open; 348W; 120÷370VDC; 85÷265VAC
| Output current | 29A |
| Supply voltage | 85...265V AC, 120...370V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | medical applications |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 91...93% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of power supply | open |