Tape: duct; W: 48mm; L: 5m; D: 0.3mm; white; natural rubber; max.60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CW5005
Tootja: HPX
Tootja tootekood: CW5005
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: duct; W: 48mm; L: 5m; D: 0.3mm; white; natural rubber; max.60°C
| Operating temperature | ≤ 60°C |
| Colour | white |
| Width | 48mm |
| Length | 5m |
| Thickness | 300µm |
| Tape application | repairs |
| Type of tape | duct |
| Tape material | polyethylene coated cloth |
| Kind of adhesive | natural rubber |
| Tensile strength | 73.2N/cm |
| Adhesive strength | 0.52N/mm |