Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.5kHz; 35mA
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
CX-1612C
Tootja: CUI Devices
Tootja tootekood: CX-1612C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.5kHz; 35mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 8...16V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 7.6mm |
| Height | 14mm |
| Operating current | 35mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 16mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 92dB |
| Resonant frequency | 2.5kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |