Sensor: photoelectric; Range:10÷40mm; PNP; DARK-ON; Usup:12÷24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CX-461B-P-C05
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range:10÷40mm; PNP; DARK-ON; Usup:12÷24VDC
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | PBT |
| Body dimensions | 11.2x31x20mm |
| Range | 10...40mm |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Operation modes | DARK-ON |