Scales; Scale load capacity max: 1.2kg; electronic; 1000h
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CX1201
Tootja: OHAUS
Tootja tootekood: CX1201
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Scales; Scale load capacity max: 1.2kg; electronic; 1000h
| Series | Compass CX |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring unit | g, lb, N, oz |
| Battery life | ~1000h |
| Scale load capacity max. | 1.2kg |
| Scale pan dimension | 142x128mm |
| Legalization certificate | no |
| Kind of scales | electronic |
| Readout graduation | 0.1g |