Counter: electronical; 2x LCD; time/pulses; SPST; IN 1: NPN,PNP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CX6S-2P2
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: CX6S-2P2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Counter: electronical; 2x LCD; time/pulses; SPST; IN 1: NPN,PNP
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 24V AC, 24...48V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x70.5mm |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | external |
| Kind of input 1 | NPN, PNP |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 0,001s...99999.9h / 999999 |
| Kind of output 1 | SPST |
| Counter operation modes | delayed switching off, delayed switching on, ON and OFF delay, pulse after a specified time |
| number of operation modes | 15 |
| Resetting method | electrical, locking possibility, manual |
| Kind of input 2 | NPN, PNP |
| Kind of output 2 | SPST |
| Type of counted signal | time/pulses |
| Type of counter | electronical |
| Display height 1 | 10.1mm |
| The additional control inputs | RESET, TOTAL RESET |
| Display 2 height | 8.1mm |
| Kind of counter | progressive/reversing |