Relay: solid state; Ucntrl: 18÷36VAC; 5A; 12÷280VAC; THT; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CXE240A5
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: CXE240A5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 18÷36VAC; 5A; 12÷280VAC; THT; SIP
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Body dimensions | 43.1x25.4x7.6mm |
| Switched voltage | 12...280V AC |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | zero voltage switching |