Relay: solid state; Ucntrl: 15÷32VDC; 5A; 48÷660VAC; THT; SIP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CXE480D5
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: CXE480D5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 15÷32VDC; 5A; 48÷660VAC; THT; SIP
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Body dimensions | 43.1x25.4x7.6mm |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | zero voltage switching |