Safety switch: evacuation switch; CXM; SPDT; IP24; ABS; green; 3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CXM/CO/P/G/BB GREEN
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: CXM/CO/P/G/BB GREEN
Spetsifikatsioon tootele Safety switch: evacuation switch; CXM; SPDT; IP24; ABS; green; 3A
| Operating voltage | 9...30V DC, 230V AC |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP24 |
| Colour | green |
| Series | CXM |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | 87x87x53mm |
| Contacts configuration | SPDT |