IC: SRAM memory; 1MbSRAM; 128kx8bit; SOIC8; -40÷85°C; serial; 40MHz
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
CY14B101Q2A-SXIT
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY14B101Q2A-SXIT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: SRAM memory; 1MbSRAM; 128kx8bit; SOIC8; -40÷85°C; serial; 40MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Frequency | 40MHz |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 128kx8bit |