IC: FRAM memory; 4kbFRAM; I2C; 512x8bit; 2.7÷3.65VDC; 1MHz; SOIC8
Kordarv:
2910.0
Minimum quantity:
2910.0
Tootekood:
CY15B004J-SXA
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15B004J-SXA
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 4kbFRAM; I2C; 512x8bit; 2.7÷3.65VDC; 1MHz; SOIC8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.65V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 1MHz |
| Memory organisation | 512x8bit |