FRAM memory; SPI; 512x8bit; 3÷3.6VDC; 16MHz; SO8; serial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CY15B004Q-SXE
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY15B004Q-SXE
Spetsifikatsioon tootele FRAM memory; SPI; 512x8bit; 3÷3.6VDC; 16MHz; SO8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 16MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 512x8bit |