IC: FRAM memory; 16kbFRAM; I2C; 2kx8bit; 2.7÷3.65VDC; 1MHz; SOIC8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
CY15B016J-SXAT
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15B016J-SXAT
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 16kbFRAM; I2C; 2kx8bit; 2.7÷3.65VDC; 1MHz; SOIC8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.65V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 1MHz |
| Memory organisation | 2kx8bit |