IC: FRAM memory; I2C; 8kx8bit; 3÷3.6VDC; 1MHz; SOIC8; serial
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
CY15B064J-SXET
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY15B064J-SXET
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; I2C; 8kx8bit; 3÷3.6VDC; 1MHz; SOIC8; serial
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Interface | I2C |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 1MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 8kx8bit |