IC: FRAM memory; 2MbFRAM; SPI; 256kx8bit; 2÷3.6VDC; 20MHz; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CY15B102Q-SXE
Tootja: INFINEON (CYPRESS)
Tootja tootekood: CY15B102Q-SXE
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 2MbFRAM; SPI; 256kx8bit; 2÷3.6VDC; 20MHz; SO8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...3.6V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 20MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 256kx8bit |