IC: FRAM memory; 4MbFRAM; SPI; 512kx8bit; 1.8÷3.6VDC; 50MHz; SOIC8
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
CY15B104QN-50SXIT
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15B104QN-50SXIT
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 4MbFRAM; SPI; 512kx8bit; 1.8÷3.6VDC; 50MHz; SOIC8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 50MHz |
| Memory organisation | 512kx8bit |