IC: FRAM memory; 8MbFRAM; SPI; 1024kx8bit; 1.8÷3.6VDC; 20MHz; GQFN8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
CY15B108QI-20LPXIT
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY15B108QI-20LPXIT
Spetsifikatsioon tootele IC: FRAM memory; 8MbFRAM; SPI; 1024kx8bit; 1.8÷3.6VDC; 20MHz; GQFN8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.6V DC |
| Type of integrated circuit | FRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | FRAM |
| Clock frequency | 20MHz |
| Memory organisation | 1024kx8bit |